MIASTO Z HISTORIĄ

Szczecin

Szczecin leży w północno-zachodniej Polsce, w zachodniej części woj. zachodniopomorskiego przy granicy polsko-niemieckiej, nad rzeką Odrą. Szczecin jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce.

Szczecin jest często odwiedzanym miastem przez turystów z całego świata. Odwiedzających przyciąga swoją atrakcyjnością turystyczną i walorami przyrodniczymi, wzbudza zachwyt dzięki gwiaździstym placom i przestronnym alejom. Nie brakuje tutaj zabytków o wspaniałej architekturze i mnóstwa zieleni.

Znajdź noclegi w Szczecinie dla siebie i zatrzymaj się w jednym z naszych apartamentów.

Atrakcje

Szczecin to nowoczesne, pełne życia miasto, oferujące przyjeżdżającym gościom wiele atrakcji. Poniżej przedstawiamy kilka atrakcji w Szczecinie.

Zamek Książąt Pomorskich

Renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem.

Wały Chrobrego

Taras widokowy o długości ok. 500 m w Szczecinie na skarpie wzdłuż Odry. Zaprojektowane i wzniesione według koncepcji Wilhelma Meyera-Schwartau w latach 1902–1921 z inicjatywy nadburmistrza Hermanna Hakena, na cześć którego został taras pierwotnie nazwany.

Bazylika Archikatedralna Św. Jakuba

Główny kościół rzymskokatolicki Szczecina. Zlokalizowany na Starym Mieście, ul. św. Jakuba 1. Drugi po bazylice licheńskiej pod względem wysokości kościół w Polsce. Główna świątynia metropolii szczecińsko-kamieńskiej.

Gmach Główny Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe w Szczecinie – muzeum wielodziałowe, gromadzące zbiory archeologii, sztuki dawnej i współczesnej, historyczne, numizmatyczne, nautyczne, etnograficzne.

Park Im. Jana Kasprowicza

Największy park miejski Szczecina. Wraz z fragmentem Parku Leśnego Arkońskiego tworzy zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Zespół Parków Kasprowicza-Arkoński” o łącznej powierzchni 96,8 ha.

Ogród Różany

Ogród Różany w Szczecinie, „Różanka” – dwuhektarowy ogród założony na Łęknie w 1928 r. z okazji zjazdu ogrodników. W 1935 r. powstała „Ptasia Fontanna” z rzeźbami ptaków autorstwa Kurta Schwerdtfegera.
 • "Super wystrój pokoju, łatwość znalezienia miejsca parkingowego przy hotelu mimo weekendu I pory wieczornej, czystość i akcesoria/naczynia, produkty do kawy I herbaty. Wszystko super."
  Booking.com
 • "Świetlik w suficie przez który było widać niebo leżąc w łóżku
  Apartament wykończony z dbałością o szczegóły, typu żyrandol, a nawet kontakty :)
  Aneks kuchenny dobrze wyposażony i pyszna kawa z ekspresu."
  Booking.com
 • "Kolejny raz korzystam z tego obiektu i nigdy się nie zawiodłem."
  Booking.com
 • "Bardzo ładny pokój, z dosyć fajnym widokiem. Dobrze wyposażony pokój z fajnymi bajerami, tj. podświetlenie ledowe pokoju i toalety.
  Co do samej lokalizacji. Bardzo ciche miejsce, nie było słychać innych mieszkańców."
  Booking.com
 • "Wszystko w jak najlepszym porządku. Kawa, wifi, wygodne łóżko 😀"
  Booking.com
 • "Jako stali goście możemy tylko zachwalać i polecać :) Bardzo miło, że dołożono nam kawy i środków higienicznych przy dłuższym pobycie :)"
  Booking.com
 • "Piękny apartament, świetnie wyposażony, czysty. Bardzo wygodne łóżko, odbiór kluczy bezproblemowy, lokalizacja świetna."
  Booking.com
 • "Apartament bardzo ładny, czysty i wyposażony we wszystkie potrzebne elementy. Świetna lokalizacja."
  Google
 • "The accomodation was very new furnished, we had a great few days :)
  Very nice, that we could use Netflix directly on the big TV screen in front of bed."
  Agoda
 • "Nice room in the city center. Everything is clean and cozy. Easy check in and check out. 1 min to shopping mall. It was nice stay there."
  Airbnb
Sprawdź ceny i dostępność

Rezerwuj on-line

Rezerwacja on-line na naszej stronie to gwarancja najniższej ceny. Tylko tutaj wszystkie oferty oraz aktualna dostępność. Zaledwie trzy proste kroki dzielą Cię od rezerwacji – całość możesz zrobić on-line i otrzymasz potwierdzenie rezerwacji.
Sprawdź ceny i dostępność
© Toress Apartamenty